Image
RodzinkaXL.pl - Strona duuużej rodzinki
O nas
Chcesz dołączyć do prowadzenia tej strony?
Masz fajne pomysły?
Napisz do nas.
michal@krajnik.pl
Zobacz nas na:

Rodzinne opowieści z mchu i paproci

Ulotne chwile, przemyślenia i to co nas otacza. Poukładane w zdania, historie, wspomnienia, marzenia

Zakopane dzień 1

Dziś zwiedzaliśmy Krupówki. Było na nich pełno sklepów. Byliśmy na nieczynnym stoku narciarskim (RMF). Widzieliśmy tam ratrak, który służy do ubijania śniegu dla narciarzy i skateboardzistów. Szliśmy tą drogą, aż zobaczyliśmy górę Śpiącego Rycerza. Legenda głosi o tym, że Śpiący Rycerz strzeże Zakopanego, a tym samym całej Polski i w razie niebezpieczeństwa powstanie by przyjść jej z pomocą. Widzieliśmy pełno pięknych gór, między innymi niektóre były pokryte śniegiem. Zdjęcia zobaczycie na samym dole. Przed obiadem widzieliśmy sklep z wyposażeniem górskim, znajdowały się tam między innymi czekany i raki. Kiedy chodziliśmy po mieście zobaczyliśmy pełno śmieci i śmierdziało spalinami. Na bardziej turystycznych ulicach, aż tak nie śmierdziało i nie było tyle śmieci, ponieważ nie jeździło tam tyle samochodów i te ulice były częściej sprzątane. Na obiad zjedliśmy pizzę, widzieliśmy jak Pani samodzielnie ją robi. Obeszliśmy całe Krupówki w poszukiwaniu ciasta, ponieważ mieliśmy pojechać do gości w okolicach Krakowa. 

Jechaliśmy przez godzinę do Pani Kasi i Pana Dominika. Spędziliśmy na rozmowie kilka godzin i wróciliśmy do hotelu „Golden Apartaments". A teraz ok. 21:00 szykujemy się do snu.  

×
Bądź na bieżąco

Kiedy zasubskrybujesz bloga, wyślemy Ci wiadomość e-mail, gdy pojawią się nowe aktualizacje na stronie, abyś ich nie przegapił.

Zakopane 2023 - wyjazd
Dzieci terapii