Image
RodzinkaXL.pl - Strona duuużej rodzinki
O nas
Chcesz dołączyć do prowadzenia tej strony?
Masz fajne pomysły?
Napisz do nas.
michal@krajnik.pl
Zobacz nas na:

Jak się rodzi tradycja rodzinna.

Tradycja to coś co jest cyklicznie lub co pewien czas powtarzane. Ale kiedyś, takie coś musi być zrobione pierwszy raz i tak teraz było u nas. 

Do niedawna na urodzimy dziecka lub nasze kupowaliśmy w cukierni tort. Ale dlaczego sami takiego tortu nie możemy upiec? No właśnie. Nasze starsze dziewczyny bardzo sprawnie sobie radzą już z wypiekami ciast więc pwenie tort też już będą mogły zrobić.

Na naszej rodzinnej naradzie - takie nasze spotkania w jadalni przy stole - rzuciłem pomysł "Róbmy samodzielnie torty na urodziny". 

Tylko kto i dla kogo miałby je przygotowywać? Tutaj pomocna stała się nasza przypominajka rodzinna z ważnymi dla rodzinki datami.

Przypominajka rodzinna - serduszkiem zaznaczamy kolejne urodzinki.

 Ustaliliśmy, że tort na urodziny robią wspólnie dwie kolejne osoby które maja urodziny po osobie dla której jest robiony tort. Oczywiście, na razie ten system dotyczy tylko starsze dzieci i mnie. Krasnale - czyli nasze maluchy - jeżeli wypadnie ich kolej to będą pomocnikami (do wylizywania misek z kremu ;) )

Pierwsza akcja robienia tortu wyszła na urodziny Ali. 

Do przygotowywania tortu z pełnym profesjonalizmem zabrała się Wika. Już tydzień wcześniej dostałem w tajemnicy na maila co mam kupić:

Przyznam - trudno było kupić "6 łyżeczek mleka" lub "3 łyżki cukru pudru" ale podołałem i Wika w przeddzień urodzin Ali razem z Dominiką rozpoczęły (i szczęśliwie ukończyły) wypiek pierwszego rodzinnego tortu. 

Jak na pierwszy samodzielny tort (my nie pomagaliśmy) 12 i 10-latki to uważam, że wyglądał dobrze a możecie mi wierzyć lub nie - smakował jeszcze lepiej :)

Pierwszy tradycyjny rodzinny tort :)
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Dobro dziecka
Tak wyglądają adopcje w Polsce. Te historie porusz...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 05 luty 2023

Zdjęcie captcha